JURY

Viktoria MarinovViktoria Marinov - absolwentka reżyserii i sztuki operatorskiej w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej i Filmowej "Kr. Sarafov" w Sofii. Jest autorką filmów dokumentalnych i krótkometrażowych fabuł. Jej filmy prezentowane były na międzynarodowych festiwalach w Polsce i za granicą oraz emitowane w polskich i bułgarskich stacjach telewizyjnych. Jej fotografie były wystawiane w Polsce i Bułgarii. Obecnie pracuje nad hybrydowym filmem fabularnym „Love Land”.

Piotr KardasPiotr Kardas - (ur. 13.06.1984 w Łodzi) – pomysłodawca i główny organizator Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA (2013-), Rising of Lusitania - AnimaDoc Film Festival (2019-), a także projektów: Animation Across Borders oraz O!PLA FOCUS ON POLAND (O!PLA ACROSS THE BORDERS). Inicjator i dyrektor programowy Międzynarodowego Festiwalu Animacji CRAFT w Yogyakarcie, Indonezja (2017-). Koordynator polskiej edycji StopTrik International Film Festival (2016-). Współorganizator Polsko-Rosyjskiego Festiwalu Filmów Animowanych DIALOGI/Диалоги (2020-). Organizator Międzynarodowego Dnia Animacji w Łodzi (2012-). Kurator i juror na festiwalach filmowych w Polsce i za granicą. Stale współpracuje z festiwalami i instytucjami kultury na całym świecie.

Rafał MościckiRafał Mościcki - Nauczyciel wiedzy o filmie, pedagog teatru, społecznik i animator kultury, Dyrektor Generalny Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy, twórca Akademii Filmowej dla dzieci i młodzieży. Prezes Stowarzyszenia Opolskie Lamy, Dyrektor Centrum Kultury Oleska 45 i Kina Meduza. Na co dzień prowadzący warsztaty interdyscyplinarne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.